Lekarz, biegły rewident, prawnik, tłumacz i rzeczoznawca majątkowy. Całkiem różne profesje, ale łączy je jedno – przynależą do grupy osób, które wykonują wolne zawody, a co za tym idzie – mają możliwość skorzystać z kredytu gotówkowego na preferencyjnych warunkach.

 

Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, zalicza do przedstawicieli wolnych zawodów m.in. lekarzy, stomatologów, lekarzy weterynarii, techników dentystycznych, położne czy pielęgniarki.  I tu właśnie skupimy się na możliwościach wzięcia kredytu skierowanego do branży medycznej.

Lepsze warunki

Przedstawiciele wolnych zawodów w branży medycznej mogą liczyć na kredyt gotówkowy nawet do 500 000 zł. Najważniejszym udogodnieniem jest uproszczona procedura wnioskowania o kredyt, a wszelkie formalności są ograniczone do minimum. Często wystarczy samo wypełnienie wniosku i napisanie oświadczenia o osiąganych dochodach. Dzięki temu nie ma potrzeby kompletować żadnych dokumentów finansowych – dla banku istotne jest samo oświadczenie.

Lekarze mają łatwiej

Profesje medyczne to zawody zaufania publicznego, które mogą liczyć na uproszczoną procedurę, atrakcyjne warunki i bardzo szybką, czasem nawet natychmiastową decyzję kredytową. Ponadto kwoty kredytu, który można uzyskać są dużo większe niż zwykłe kredyty gotówkowe i mogą sięgać nawet 500 000 zł. Trzeba również wspomnieć , że dzięki utrzymującym się od dłuższego czasu, niskim stopom procentowym – wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się poziom oprocentowania.

 

Jeśli interesuje Cię kredyt dla lekarzy na preferencyjnych warunkach – zachęcamy do odwiedzenia  Medikfinance – kredyty dla lekarzy, gdzie dowiesz się jeszcze więcej o możliwościach i warunkach.