Możliwość kredytowania transakcji rodzinnych

Transakcje rodzinne zdaniem wielu banków są nieakceptowalne. Są jednak banki, które finansują tego rodzaju transakcje bez większego problemu. Z jednej strony często mamy do czynienia z faktycznymi transakcjami, którego celem jest zmiana właściciela ale z drugiej strony takie transakcje często mają służyć uzyskaniu taniego kapitału, który można uzyskać właśnie sprzedając mieszkanie lub dom komuś bliskiemu z rodziny. Często tego typu nieruchomości są nadal używane przez dotychczasowych właścicieli ale środki zamrożone w nieruchomościach zostają uwolnione. W tego typu transakcjach banki często dokładnie sprawdzają czy ta transakcja nie jest transakcją fikcyjną i często żądają od klienta wyjaśnień dlaczego klient chce nabyć nieruchomość od najbliższej rodziny aby w ten sposób zminimalizować ryzyko niespłacania kredytu w przyszłości.

Jeżeli mamy do czynienia z zatrudnieniem u rodziny i jednocześnie zakup od rodziny banki mogą dokładniej prześwietlić taką transakcję. Zarówno pod względem fikcyjności zatrudnienia sprawdzając np. czy pracodawca opłaca składki na ubezpieczenia społeczne oraz czy transakcją nie ma na celu zwiększenia płynności sprzedającego.
Jeżeli potrzebujesz fachowej porady dotyczącej transakcji rodzinnej koniecznie skontaktuj się z doświadczonym doradcą finansowym . Numer telefonu znajdziesz w zakładce kontakt.

[table “10” not found /]