Dostępne kredyty hipoteczne w poszczególnych bankach

Często mówi się, że ktoś bierze kredyt hipoteczny. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek co to znaczy i jakie są rodzaje kredytów hipotecznych? Być może aktualnie szukasz rozwiązania które umożliwi Ci realizację twoich potrzeb. Zapoznaj się koniecznie z poniższym wpisem to zrozumiesz, że często można skorzystać z tańszej opcji kredytowej bo ona Ci się po prostu należy. Dowiedz się jakie kredyty hipoteczne występują na naszym rynku bankowym i czym  się różnią. W każdym przypadku mamy określony cel kredytu oraz jego cenę.

Kredyt hipoteczny – przeznaczony on jest na cele mieszkaniowe i jest to najtańsza forma kredytowania. Mówimy wtedy o kredycie celowym – kredyt taki może być przeznaczony na zakup mieszkania lub domu (kredyt mieszkaniowy) lub budowę domu (kredyt budowlany lub często też mówimy o nim kredyt budowlano-hipoteczny).

Kredyt refinansowy – to kredyt przeznaczony na cele mieszkaniowe które zostały poniesione kilka miesięcy wcześniej do maksymalnie dwóch lat. Kredyt ten jest w cenie kredytu hipotecznego, Konstrukcja jest prosta osoby które pokażą że w ostatnim czasie poniosły wydatki mieszkaniowe mogą liczyć na zrefinansowanie ich po cenie mieszkaniówki.

Kredyt konsolidacyjny – kredyt przeznaczany na spłatę kredytów hipotecznych oraz gotówkowych często w ramach takich kredytów można dobrać jeszcze gotówkę na cel dowolny.

Pożyczka hipoteczna – to kredyt na zabezpieczaniu hipotecznym jednak bez ściśle określonego celu – pożyczka hipoteczna jest droższa od kredytu hipotecznego i często jest to cel droższy od kredytu konsolidacyjnego bo cel którego rodzaju finansowania nie jest określony.

Kredyt mieszany  – kredyt na wiele celów określonych powyżej.

[table “13” not found /]