Coraz częściej zdarza się, że klient wnioskujący o kredyt firmowy po prosu go nie dostaje. Powodów odmów może być wiele. Zestawiliśmy najczęstsze powody odmów ze strony banków i wskazaliśmy konkretne rozwiązania tych problemów. W przypadku gdy sprawa jest bardziej złożona najlepiej skonsultować się z doświadczonym ekspertem kredytowym, który poprowadzi nas krok po kroku i pomoże w rozwiązanie naszych problemów finansowych.

zdolność kredytowa obliczanie

 

Zła historia w BIK

Najczęstszym powodem odmowy udzielenia kredytu jest zła historia w BIK. Opóźnienia w BIK,  czyli zła historia kredytowa – opóźnienia w BIK to najczęstszy powód odmowy ze strony banku.

Pamiętaj że po spłacie zobowiązania wiele utrudniających wzięcie kredytu wpisów w BIK możemy wykreślić.

Jeżeli nie mamy takiej możliwości, istnieją banki oraz fundusze pożyczkowe, które udzielą nam finansowania mimo złej historii kredytowej, ale wówczas musimy mieć zabezpieczenie hipoteczne które zostanie zaakceptowane. Z doświadczenia wiemy, że musi to być nieruchomość w dobrej lokalizacji, najlepiej w mieście posiadającym minimum 50 000 mieszkańców lub jego obrzeżach. Są to jednak rozwiązania przeważnie droższe.

Dużo zapytań w BIK

Na punktację w BIK wpływa również duża ilość zapytań w BIK. W wielu bankach, kilka zapytań w BIK w ciągu ostatnich miesięcy jest kryterium który może być powodem odrzucenia wniosku kredytowego. Składaj wnioski do banków, które nie odmawiają klientom kredytów ze względu na dużą ilość zapytań. Warto wiedzieć także, że większość banków wykreśli zapytania w BIK po przesłaniu pisma w którym zawarte jest nasze oświadczenie o braku zgody na przetwarzanie danych. Jeśli zmniejszymy ilość zapytań w ostatnim okresie – będzie to dobrze widziane przez banki.

Także odczekanie pewnego czasu po zapytaniach, może okazać się dobrym sposobem na odbudowę zaufania i wzrost oceny punktowej.

 

Odmowa ze względu na analiz przepływów na koncie.

Złóż wniosek do banku który analizując kredyt nie analizuje historii konta. Bank nie będzie wiedział, jeśli opóźniamy się ze składkami ZUS, US, pensjami dla pracowników oraz mamy zajęcia na koncie dokonane przez komornika.

Jeżeli wykonujesz działalność w branży, która jest nie jest miło widziana w bankach, albo jeżeli prowadzisz więcej niż jedną działalność gospodarczą zmień swoje wiodące PKD. Analityk bankowy przeważnie sprawdza główne KPD lub analizuje w inny sposób (internet, strona internetowa, kontrahenci, szczegółowa KPiR)

 

Nadmierne zadłużenie firmy – spróbuj zawnioskować o kredyt gotówkowy w banku w którym zobowiązania firmowe nie są uwzględniane. Okazuje się, że część banków do wyliczania zdolności kredytowej nie uwzględnia kredytów na firmę.

 

Brak zdolności kredytowej ze względu na niski dochód lub jego brak. Jest kilka banków które liczą zdolność kredytową w inny sposób niż dochodowy. Cześć  banków i instytucji pozabankowych udziela kredytów nawet w przypadku wystąpienia straty na działalności gospodarczej.

 

Układ ratalny w ZUS lub/i US. Skorzystaj z oferty banków która to zaakceptuje. Większość klientów którzy mają układ ratalny, banki dyskwalifikują na starcie. Jednak jest cześć banków która zaakceptuje układ ratalny i udzieli nam kredytu. Wybierz bank który nie wymaga zaświadczeń o niezaleganiu ZUS/US.

 

Wpis w Rejestrze – Opóźnienia w BIG, KRD, BIG Informonitor, BIG czy ERIF. Biura Informacji Gospodarczej prowadzą historię o przeterminowanych zadłużeniach względem kontrahentów. Po spłacie zobowiązania względem kontrahenta powinien on w ciągu 14 dni od dokonania całkowitej spłaty poinformować o tym fakcie BIG co powinno skutkować wykreśleniem szkodzącemu nam wpisu.

 

Jeżeli jeden lub dwa z powyższych czynników występuje – sprawa jest dość prosta. Jeżeli czynników z powodu których bank odmówił finansowania jest więcej, może okazać się niemożliwe uzyskanie finansowania.

Jeżeli jedna z powyższych sytuacji mnie dotyczy to co powinien zrobić? Nie szukaj samemu.

Porozmawiaj szczerze z ekspertem kredytowym który pomoże Ci w uzyskaniu kredytu.