Zła historia w BIK jest jednym z głównych powodów odrzucenia przez banki wniosków kredytowych o kredyt hipoteczny. Przeczytaj koniecznie poniższą poradę aby dowiedzieć się kiedy możesz liczyć na kredyt oraz co możesz zrobić w przypadku gdy twoja historia w BIK jest słaba i czy możesz ją w jakiś sposób poprawić.

Kiedy mówimy o złej historii kredytowej? Każde opóźnienie w BIK powyżej 30 dni może już skutkować odmową przez bank udzielenia kredytu. Często także opóźnienia poniżej 30 dni jeżeli zdążały się częściej niż sporadycznie mogą przeszkodzić ci w uzyskaniu kredytu. Musisz jednak wiedzieć, ze banki mają różna tolerancję co do BIKu i tego czy odrzucić wniosek kredytowy. Dla niektórych banków nawet windykacje które działy się kilka lat temu na niewielkie kwoty a są to sprawy zamknięte nie stanowią one problemu w uzyskaniu kredytu.

Zapoznaj się także z fachowym artykułem który wyjaśni Ci w których przypadkach można rzeczywiście BIK wyczyścić. Wielu naszych klientów miało potknięcia w BIK i udało nam się im pomóc. Dlatego jeśli potrzebujesz porady czy w twoim przypadku uda się znaleźć bank lub wyczyścić zła historię w BIK koniecznie skontaktuj się z nami.

Jeżeli twoja historia w BIK jest bardzo zła można także przemyśleć rozdzielność majątkową aby to małżonek starał się o kredyt jeżeli jego historia w BIK jest ok i dochody pozwolą na uzyskanie kredytu.

[table “2” not found /]